معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سال ۹۹، ۵۷۳ طرح در حوزه دام و طیور، تولید شیر، گوشت قرمز و سفید و تخم مرغ با اعتبار ۵۷۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید و برای ۶ هزار و ۶۵۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت پشتیبانی امور دام کشور به نقل از وزارت جهاد کشاورزی ، مرتضی رضایی در نشست خبری امروز که به مناسبت ایام دهه فجر برگزار شد، در رابطه با میزان صادرات تولیدات دامی در سال ۹۸ اظهار کرد: ۷۹۰ هزار تن فرآورده لبنی بر پایه شیر خام، ۳۱ هزار تن گوشت مرغ، ۵۴ هزار تن تخم مرغ و ۱۴۰۰ تن عسل از کشور صادر شده که ارزش این صادرات ۶۸۰ میلیون دلار بوده است.

وی افزود: در سال ۹۹، ۵۷۳ طرح در حوزه دام و طیور، تولید شیر، گوشت قرمز و سفید و تخم مرغ با اعتبار ۵۷۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید که سرمایه‌گذاری این طرح‌ها توسط بخش خصوصی و با استفاده از تسهیلات بانکی انجام شده و برای ۶ هزار و ۶۵۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده است.

رضایی به تفکیک طرح‌های حوزه دام و طیور پرداخت و ادامه داد: در حوزه تولید شیر، ۱۴۳ واحد به ظرفیت ۹۰ هزار راس دام و ۸۲۰ هزار تن شیر و در حوزه پروار بندی ۲۶۶ طرح به ظرفیت ۱۰ هزار تن گوشت قرمز به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان ان که نژاد مرغ آرین امسال به دستور مقام معظم رهبری و با توجه به نیاز کشور احیا شد، تصریح کرد: در سال جاری نیمی از نیاز کشور به مرغ اجداد از نژاد آرین ایران تأمین شد و سال آینده این رقم به ۱۰۰درصد خواهد رسید.

رضایی افزود: امسال ۱۲۶ هزار قطعه نیاز کشور به مرغ اجداد از نژاد کاملاً ایرانی آرین تأمین شد که سال آینده تمام نیاز داخل را از این نژاد تأمین خواهیم کرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: آمریکا به رغم اینکه مدعی عدم تحریم غذا و دارو است اما حدود ۹ ماه اجازه واردات مرغ اجداد به ایران را نداد و اگر تحریم آمریکا ادامه داشت و ما مرغ نژاد آرین را احیا نکرده بودیم ممکن بود تولید مرغ داخل به صفر برسد.

وی ادامه داد: در حوزه تولید مرغ گوشتی ۷۳ واحد جدید به ظرفیت سالانه ۱۸ هزار تن گوشت، در تولید مرغ مادر گوشتی ۱۳ واحد با ظرفیت ۱۴۵ میلیون قطعه جوجه یک روزه و ۲۰ واحد مرغ تخم گذار با طرفیت تولید ۳۲ هزار تن تخم مرغ و همچنین ۴۸ واحد تولید سایر ماکیان و دو واحد جوجه کشی به ظرفیت ۳۵ میلیون قطعه در سال به بهره برداری رسید.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با اجرای طرح مرغ سایز گفت: با این طرح به مرغداران بر اساس تولید مرغ در ۴۰ تا ۴۲ روز نهاده تحویل داده می‌شود.

وی افزود: اجرای کامل این طرح به همراهی مردم نیاز دارد و تا زمانی که مصرف کننده از فروشگاه مرغ با وزن بالا درخواست می‌کند امکان تحقق کامل این مساله را نداریم.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به مقایسه میزان تولید در سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته گفت: در سال گذشته ۸۹۵ هزار تن گوشت قرمز، ۱۱ میلیون تن شیر، ۲.۷ میلیون تن گوشت مرغ و یک میلیون و ۱۷ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید شد که در سال جاری تولیدات گوشت قرمز ۶.۵ درصد، شیر خام ۲.۳ درصد، تخم مرغ ۱.۷ درصد رشد داشته و گوشت مرغ کاهش داشته است.

وی با اشاره به افزایش مصرف سرانه محصولات دام و طیور عنوان کرد: سرانه مصرف گوشت قرمز ۱۲ کیلو و ۳۹۰ گرم، طیور ۳۲ کیلوگرم، تخم مرغ ۱۱ کیلو و ۳۰۰ گرم است و هر ایرانی روزانه ۳۷.۴۵ گرم پروتئین دریافت می‌کند.

رضایی با اشاره به این که پیگیر افزایش ضریب خوداتکایی در تولید کره هستیم، خاطرنشان کرد: واردات کره در سال گذشته ۵۰ هزار تن بوده، در حالی که میزان واردات این محصول در ۹ ماهه سال جاری حدود ۷ هزار تن اعلام شده است، بنابراین ۸۵ درصد در این زمینه خودکفایی حاصل و از خروج سالانه حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون دلار جلوگیری شده است.

وی با اشاره به این که توان تولید کره در کشور بالای ۷۰ هزار تن است، تأکید کرد: اگر صادرات شیرخشک نباشد برای کارخانه نیز تولید کره صرف نمی‌کند چرا که محصولات جانبی تولید کره، شیرخشک است، بنابراین ما از وزارت صمت درخواست کردیم صادرات شیرخشک را آزاد کند و به ما قول پیگیری و حل این مشکل را دادند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با کاهش واردات گوشت قرمز در سال جاری اذعان کرد: بر اساس آمار گمرک امسال ۴ هزار و ۶۳۰ تن گوشت گوسفندی و ۲۸ هزار تن گوشت گاوی وارد کشور شده که ارزش این واردات به ترتیب ۳۰ و ۱۲۱ میلیون دلار بوده است.

وی با اشاره به این که وظیفه وزارت جهاد کشاورزی تامین محصولات تا عمده فروشی است، تصریح کرد: در این راستا طرحی را شروع کردیم که بر اساس آن باید قیمت تخم مرغ روی بسته بندی و همچنین روی هر عدد تخم مرغ ثبت شود و اگر مرغداری امکان پرینت قیمت بر روی تخم مرغ را ندارد باید هنگام تحویل، فاکتور ارائه دهد.

رضایی در رابطه با قیمت مصوب تخم مرغ گفت: قیمت هر شانه ۳۰ عددی تخم مرغ بدون بسته بندی بین ۳۱ تا ۳۳ هزار تومان و قیمت هر عدد تخم مرغ ۱,۱۰۰ تومان است.

وی در رابطه با نظارت بر عرضه و توزیع تخم مرغ در بازار بیان کرد: دستگاه‌های نظارتی باید به این مساله ورود کنند و ما هیچ تعارفی با مرغ دار، عمده فروشان و خرده فروشان نداریم و باید دلیل این گرانفروشی مشخص و با آن برخورد شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که هیچ کمبودی در تولید تخم مرغ نداریم، خاطرنشان کرد: تولید ماهانه تخم مرغ ۹۰ هزار تن است و با میزان مصرف همخوانی دارد.

وی با اشاره به این که در بهمن ماه ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام شده است، تاکید کرد: بر این اساس این جوجه‌ریزی ۲۳۰ هزار تن گوشت مرغ تولید خواهد شد و مشکلی در تنظیم بازار شب عید نخواهیم داشت.

رضایی در رابطه با پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی برای مقابله با قاچاق دام اذعان کرد: در این زمینه پیشنهاد کرده‌ایم، تعداد دام مازاد کشور به طور دقیق برآورد شود و معادل میزانی که صادر می‌شود یا دو برابر آن واردات گوشت صورت بگیرد تا هم قاچاق محدودتر شود، هم انباشت دام مرتفع شده و هم قیمت گوشت در بازار به تعادل برسد.

وی افزود: کارگروهی برای این منظور تشکیل شده اما نگرانی مسئولان تنظیم بازار از این است که قیمت گوشت برای مصرف کننده نهایی بیشتر افزایش پیدا کند به همین جهت نیاز به مذاکره‌های بیشتری وجود دارد تا با یکدیگر در این زمینه به تعامل برسیم.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با مزایای سامانه بازارگاه گفت: در حال حاضر تمام مرغداران و دامداران یا دستگاه‌های نظارتی و تشکل‌های مربوطه در هر لحظه که اراده کنند می‌توانند ببیند کدام واحد به چه میزان نهاده دریافت کرده که اگر سامانه بازارگاه وجود نداشته باشد و مرغداری مدعی شود که نهاده دریافت نکرده چگونه باید این مساله را ثابت کرد.

رضایی در رابطه با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات نهاده‌های دامی تصریح کرد: در حال حاضر بحث حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات نهاده‌های دامی مطرح نیست ضمن اینکه اگر برخی اشکالات سامانه بازارگاه کاملاً رفع شود به عنوان یک یادگاری خوب در این حوزه برای سال‌های آینده باقی می‌ماند.

وی خاطرنشان کرد: اگر وارد کننده‌ای نهاده وارداتی خود را در بازارگاه وارد نکند به مراجع قضائی معرفی شده و با او برخورد خواهد شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به عدم وجود تخلف در سامانه بازارگاه تأکید کرد: امکان تخلف از طریق سامانه بازارگاه وجود ندارد و اگر نشتی و تخلفی وجود دارد از جای دیگری انجام می‌شود.

رضایی عنوان کرد: حدود دو هفته است که ثبت سفارش نهاده‌های دامی از وزارت صمت به وزارت جهاد کشاورزی منتقل شده است.

Image آغاز توزیع اینترنتی کالاهای اساسی در ۳ استان از چهارشنبه
سه شنبه, 09 آذر 1400
وزیر جهاد با بیان اینکه از امروز در شهر تهران گشت های تیم های بازرسی و نظارت فعالیت... Read More...
Image دام مازاد عشایر توسط اتحادیه و پشتیبانی امور دام خریداری می شود
دوشنبه, 08 آذر 1400
وزیر جهاد کشاورزی با تائید دغدغه های دامداران عشایر در خصوص دام های مازاد و حذفی... Read More...
Image متن پیام امام خامنه ای خطاب به بسیجیان
پنج شنبه, 04 آذر 1400
     متن بیانات حضرت امام خامنه ای خطاب به بسیجیان  رهبر معظم انقلاب در پیامی... Read More...
Image انتصاب جدید در شرکت پشتیبانی امور دام کشور
چهارشنبه, 03 آذر 1400
جدیدترین انتصابات شرکت پشتیبانی امور دام کشور Read More...
Image انتصاب مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور
یکشنبه, 23 آبان 1400
با حکم وزیر جهاد کشاورزی، آقای محسن مردی به عنوان مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور... Read More...
Image تعامل و هم اندیشی مدیران ستادی برعملکرد ادارات کل و بازدید از استان تهران
یکشنبه, 01 مرداد 1396
پیرو نامه شماره 32/28716 مورخ 1396/03/20 منضم به مصوبات دومین جلسه شورای مدیران ستادی... Read More...
بررسی علل عدم بازارپسندی مرغ منجمد و رفع چالشهای موجود در کشتارگاههای طیور کشور
یکشنبه, 01 مرداد 1396
در راستای وظیفه محوله بر شرکت پشتیبانی امور دام کشور در خصوص خرید مرغ مازاد... Read More...
Image آغاز بارگیری ۶۴ هزار تن جو وارداتی از بندر شهید بهشتی چابهار
چهارشنبه, 21 مهر 1400
مدیرکل پشتیبانی امور دام سیستان و بلوچستان گفت: در ادامه روند واردات نهاد‌ه‌های... Read More...
Image توزیع ۲۰ هزار تن مرغ گرم در کرمان
شنبه, 17 مهر 1400
مدیرکل پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی استان کرمان گفت:طی شش ماهه نخست امسال ۲۰... Read More...
Image آخرین‌ جزئیات توزیع مرغ گرم در میادین/ نرخ مصوب هر کیلو مرغ منجمد ۱۹ هزار و ۸۰۰ تومان
سه شنبه, 06 مهر 1400
مدیر کل پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: در ایام‌ تعطیل، عرضه مرغ گرم در صورت... Read More...
Image یک هزار و ۱۴۳ راس دام مازاد عشایر ایلام خریداری شد
چهارشنبه, 17 شهریور 1400
مدیرکل پشتیبانی امور دام ایلام گفت: یک هزار و ۱۴۳ راس دام مازاد حذفی عشایر استان در... Read More...
Image وقتی مرغداران البرزی به کمک تنظیم بازار می‌آیند
شنبه, 09 مرداد 1400
مدیر نمایندگی شرکت پشتیبانی امور دام البرز گفت: ۲۰ واحد مرغداری استان البرز از... Read More...

چنانچه  پیشنهاد،نظر و یاشکایتی دارید

میتوانید از طریق سامانه شکایات و نظرات پیغام خود را برای ما ارسال کنید و آن را پیگیری نمایید

ورود به سامانه

  • شعار سال 1400

دسترسی همکاران

 

آدرس :تهران-میدان ونک-خیابان برزیل شرقی-پلاک33

تلفن گویا:82971

گالری

آمار بازدیدکنندگان

امروز
این هفته
این ماه
همه روزها
4298
15536
186792
1401795


آی پی شما:34.207.247.69