جلسه هم اندیشی با روسای سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها در خصوص آخرین وضعیت سامانه بازارگاه و توزیع نهاده‌های دامی با حضور معاونین وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پشتیبانی امور دام کشور به نقل از وزارت جهاد کشاورزی ، سعید سعادت مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی در جلسه هم اندیشی با مدیران سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها در خصوص سامانه بازارگاه و توزیع نهاده‌های دامی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد:  وزیر جهاد کشاورزی بر مراقبت از نحوه توزیع  نهاده‌های دامی تاکید دارد.

وی افزود: کمیته‌های پایش مدیریت باید در استان‌ها فعال شود و مسئولیت این کار و مشکلات آن بر عهده رؤسای سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها است.

در ادامه این نشست، امید گیلانپور معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد:  توزیع نهادهایی که با ارز ترجیحی تامین می‌شود، باید در سامانه بازارگاه که بستری برای این کار است، انجام شود و باید توانایی‌های این سامانه را افزایش دهیم.

وی افزود: با سامانه‌ای کار می‌کنیم که در کشور نمونه است و باید توانمندی‌های آن را افزایش دهیم.

گیلان‌پور ادامه داد: این سامانه توانایی دارد تا همزمان هم نقل و انتقال پول را انجام دهد و هم توزیع کالا در آن صورت گیرد.

معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با توزیع نهاده‌ برای مرغ گوشتی در سامانه بازارگاه عنوان کرد: از روز پنجشنبه واحدهای مرغ گوشتی هم توسط سیستم اتوماتیک نهاده دریافت می‌کنند، همچنین در بخش دام هم پس از رفع نواقص احتمالی این کار انجام خواهد شد.

گیلان پور تصریح کرد: بخشی از سامانه که مربوط به رصد تحویل کالا است، در حال به روز رسانی و تغییر بوده و شرکت‌هایی که نسبت به تحویل به موقع کالا تاخیر داشته باشند، تذکر دریافت خواهند کرد، بنابراین از رؤسای سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها می‌خواهیم شرکت‌هایی را که تاخیر داشته‌اند، به مرکز اطلاع دهند تا بتوانیم با این شرکت‌ها برخورد کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر در سامانه بازارگاه از زمان ثبت سفارش، محموله ها را رصد می‌کنیم که وارد کشور شده و داخل سامانه عرضه شوند، بنابراین اگر استان‌ها از شرکت‌هایی که وارد کننده نهاده هستند و آن را خارج از سامانه عرضه می‌کنند اطلاعاتی دارند با ما در میان بگذارند.

معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با ارتباط سامانه بازارگاه با سامانه‌های مرتبط دیگر خاطرنشان کرد: سامانه بازارگاه ارتباط سیستمی با سامانه‌های مانند سماصط، GIS و قرنطینه دامپزشکی دارد، بنابراین اطلاعات سامانه‌ها را راستی آزمایی می‌کند و اطلاعاتی که در بازارگاه می‌نشیند، نتیجه خوانش این سامانه از سامانه‌های دیگر است؛ پس اگر مشکل و مغایرتی در اطلاعات دیدید باید با ما در میان بگذارید تا رفع شود.

وی افزود: همچنین سامانه بازارگاه به سامانه جامع تجارت متصل است و اطلاعات سامانه انبارها را از طریق سامانه تجارت دریافت می‌کند.

گیلان پور با اشاره به استفاده از حساب واسط اظهار کرد: با حساب واسط می‌توانیم رصد حمل نهاده به واحدهای مرغداری را انجام دهیم و به این منظور، در حال حاضر سامانه بازارگاه در حال خوانش بارنامه‌ها است.

وی تاکید کرد: هیچ واحد مرغداری نمی‌تواند به جای واحدهای دیگر نهاده دریافت کند، مگر این که مسئولیت خرید افراد به تشکل‌ها واگذار شود.

معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با قیمت تنظیم بازار برای مرغ گوشتی گفت: در ستاد تنظیم بازار برای کل کشور قیمت مرغ زنده ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان به اضافه ۱۰ درصد ابلاغ شده است.

در ادامه این نشست، مرتضی رضایی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: نقش نظارتی سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها با سیستماتیک شدن توزیع نهادها باید بیشتر شود.

وی افزود: باید به صورت روزانه لیست افرادی را که نتوانستند در سامانه بازارگاه نهاده دریافت کنند، ارائه شود تا بتوانیم آن را بررسی و یا افرادی که نهاده خریداری کرده‌اند اما حمل و نقل انجام نشده را شناسایی کنیم.

رضایی ادامه داد: مرغداران باید به میزان دانی که دریافت می‌کنند، مرغ تحویل کشتارگاه‌ها دهند؛ غیر از میزان ظرفیت موجود در پروانه هم نهاده تخصیص داده نمی‌شود.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی تأکید کرد: برای چهل روز پرورش جوجه گوشتی نهاده در نظر گرفته شده اما نهاده اضافی برای روزهای بعد از ۴۰ روز اختصاص داده نمی‌شود و مرغ باید در روز چهلم به کشتارگاه فرستاده شود.

وی افزود: تنها مرغداری‌های مجاز، نهاده دریافت خواهند کرد.

در این نشست، محمدرضا طلایی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور نیز اظهار کرد:  روز چهارشنبه ۶۲ هزار تن کنجاله وارداتی در سامانه بارگذاری کردیم که از بنادر تامین شده و پس از ۵ روز به واحدهای مرغداری تحویل خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر ۲۹۰ هزار تن ذرت در سامانه بازارگاه بارگذاری شده است.

طلایی خاطرنشان کرد: در مهرماه جوجه‌ریزی کمتری داشتیم، بنابراین باید رصد و پایش انجام شود تا نهاده به دست مرغداری‌هایی برسد که مطمئن هستیم جوجه‌ریزی انجام داده‌اند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در رابطه با توزیع مرغ منجمد در بازار گفت:  روز چهارشنبه حدود ۲ هزار تن مرغ منجمد توسط شرکت پشتیبانی امور دام به بازار تزریق شد که باعث کاهش ۲ هزار تومانی قیمت مرغ در بازار شد.

در ادامه این نشست، احمد طمراسی رئیس مرکز حراست وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد:  با نامه‌نگاری‌های انجام شده، کانال‌های خرید و فروش نهاده‌های دامی خارج از سیستم بازارگاه در استان‌ها را بررسی کردیم تا بسته شود.

وی افزود: جلساتی با پلیس مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز داشتیم که شبکه‌های سازمان یافته برای عرضه خارج از سامانه بازارگاه را شناسایی کنند و لیست استان‌ها را به نیروهای انتظامی داده‌ایم، بنابراین انتظار داریم این ارتباط را برقرار کنید تا با تخلفات در این حوزه برخورد شود.

Image وزیر جهاد کشاورزی: مرغ گرم در فروشگاه‌های زنجیره‌‌ای شهر تهران توزیع می‌شود
سه شنبه, 11 آذر 1399
وزیر جهاد کشاورزی گفت: مرغ گرم در فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، اتکا و سایر... Read More...
Image توزیع روزانه 950 تن گوشت مرغ منجمد و گرم
شنبه, 08 آذر 1399
مدیر کل پشتیبانی امور دام استان تهران از توزیع روزانه 950 تن گوشت مرغ گرم و منجمد در... Read More...
Image پیام تسلیت وزیر جهاد کشاورزی در پی شهادت دکتر محسن فخری زاده
شنبه, 08 آذر 1399
وزیر جهاد کشاورزی با صدور پیامی ترور ناجوانمردانه دانشمند شهید دکتر محسن فخری... Read More...
Image توزیع مرغ به قیمت 18 هزار و 500 تومان در میادین میوه استان تهران
چهارشنبه, 30 -3443
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: توزیع گسترده مرغ گرم در میادین... Read More...
Image قیمت مرغ وتخم مرغ با عرضه مستقیم کاهش می یابد
پنج شنبه, 22 آبان 1399
بر اساس برنامه ریزی های انجام شده عرضه مستقیم مرغ، گوشت و تخم مرغ در فروشگاههای... Read More...
Image تعامل و هم اندیشی مدیران ستادی برعملکرد ادارات کل و بازدید از استان تهران
یکشنبه, 01 مرداد 1396
پیرو نامه شماره 32/28716 مورخ 1396/03/20 منضم به مصوبات دومین جلسه شورای مدیران ستادی... Read More...
بررسی علل عدم بازارپسندی مرغ منجمد و رفع چالشهای موجود در کشتارگاههای طیور کشور
یکشنبه, 01 مرداد 1396
در راستای وظیفه محوله بر شرکت پشتیبانی امور دام کشور در خصوص خرید مرغ مازاد... Read More...
Image ۴۰۰ تن مرغ منجمد طرح تنظیم بازار در آذربایجان‌ غربی توزیع شد
یکشنبه, 02 آذر 1399
سرپرست مدیریت شرکت پشتیبانی امور دام آذربایجان‌ غربی گفت: به منظور تعدیل قیمت‌ها... Read More...
Image توزیع نهاده دامی بین دامداران خراسان رضوی ۲ برابر شده است
یکشنبه, 02 آذر 1399
مدیرکل پشتیبانی امور دام خراسان رضوی گفت: توزیع انواع نهاده‌های دامی در استان از... Read More...
Image خرید ۸ هزار تن نهاده‌های دامی در استان همدان
یکشنبه, 18 آبان 1399
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان همدان گفت: ۸ هزار تن نهاده‌های دامی برای تامین... Read More...
Image پهلوگیری ۲ فروند کشتی حامل ۱۴۷هزار تن ذرت در بندر امام
یکشنبه, 18 آبان 1399
مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: ۲ فروند کشتی حامل ۱۴۸هزار تن ذرت دانه‌ای... Read More...
Image طرح توزیع مرغ در پایتخت، قیمت‌های کاذب را شکست
شنبه, 10 آبان 1399
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران با اشاره به طرح عرضه مرغ منجمد در پایتخت، گفت... Read More...

چنانچه  پیشنهاد،نظر و یاشکایتی دارید

میتوانید از طریق سامانه شکایات و نظرات پیغام خود را برای ما ارسال کنید و آن را پیگیری نمایید

ورود به سامانه

  • شعار سال 1399

دسترسی همکاران

 

آدرس :تهران-میدان ونک-خیابان برزیل شرقی-پلاک33

تلفن گویا:82971

گالری

آمار بازدیدکنندگان

امروز
این هفته
این ماه
همه روزها
3710
28185
13853
10770933


آی پی شما:3.236.156.32